مدرسه تابستانی تهران

مهتاب نصیرپور و منصور ضابطیان در مدرسه تابستانی

مهتاب نصیرپور و منصور ضابطیان در مدرسه تابستانی

در برنامه هفته اول طرح مدرسه تابستانی که از روز شنبه آینده آغاز می‌شود بازیگری تئاتر با مهتاب نصیرپور و گویندگی و اجرا توسط منصور ضابطیان به صورت آنلاین و رایگان تدریس می‌شود.

در این طرح که به مدت پنج هفته ادامه دارد دوره‌های آموزشی فرهنگی و هنری مختلفی پیش‌بینی شده است، استادان به‌نام هر حوزه طی پنج جلسه مفاهیم پایه‌ای هر حوزه را در قالب ویدیوهای آموزشی برای گروه سنی نوجوان تدریس می‌کنند.

منصور ضابطیان در خصوص تاثیر آموزش‌های آنلاین بر مخاطبان نوجوان می‌گوید: «این دوره‌ها می‌تواند راهی پیش پای نوجوانان بگذارد تا علاقه خود را بشناسند و محک بزنند و یا استعداد خود را کشف کنند. در واقع با نباید توقع داشت مخاطب با دیدن پنج ویدیوی آموزشی در مدرسه تابستانی گوینده، بازیگر یا قصه‌نویس شود و هدف مدرسه تابستانی هم این نبوده.»
او با اشاره به شیوع ویروس کرونا و خانه‌مانی بسیاری از نوجوانان هدف این دوره‌ها رساندن محتوای مناسب آموزشی به نوجوانان سراسر کشور می‌داند تا بتوانند استعدادهای خود را بشناسند یا به شکل اولیه با حوزه مورد علاقه خود روبرو شود.

ضابطیان مزیت برگزاری این دوره‌ها آنلاین و همچنین رایگان بودن آن عنوان و اضافه می‌کند: «برای من بسیار خوشحال کننده است که نوجوانی در یک روستای محروم و دور افتاده که امکان تجربه حضوری چنین دوره‌هایی را ندارد از این طریق می‌تواند به چنین آموزش‌هایی دست پیدا کند و غایت آرزوی من این است که سال‌ها بعد یک نفر بگوید تجربه تماشای دوره شما در مدرسه تابستانی سال ۱۳۹۹ باعث شد مسیر زندگی من تغییر کند.

مهتاب نصیرپور که مدرس کارگاه نمایش است در خصوص تجربه خود می‌گوید: «تجربه جالبی بود. برخلاف آنچه که بنده در کارگاه‌های بازیگری خود برای هنرجویان می‌گویم و تجربه تدریس در مدرسه تابستانی چون جلوی دوربین قرار گرفته بودم و مباحث به صورت منقطع ضبط می‌شد شبیه یک تجربه سینمایی بود.»

به گفته این مدرس بازیگری، هنرهای نمایشی جزو هنرهای جمعی است و برخلاف هنرهایی مانند قصه‌نویسی یا نوازندگی چندان نمی‌شود به صورت آنلاین آموخت چون باید شما در کارگاه و در تعامل با دیگر هنرجویان و استاد تمرین کنید. اما هدف ما از این دوره آشنایی نوجوانان با اصول پایه‌ای بازیگری نمایش است.

نصیرپور در مورد تجربه تدریس برای گروه سنی نوجوان هم می‌گوید: «کار با آنها بسیار سخت است. چون در ابتدای راه هستند و نسبت به مسائل حساس و شکننده و نحوه تدریس به آنها با بزرگسالان کاملا متفاوت است. اما از طرفی بسیار جذاب است چون بهترین دوران برای آغاز هر کار هنری است و می‌تواند در آینده آنها تاثیر بسزایی داشته باشد.»

منصور ضابطیان هم سال‌ها سابقه تدریس گویندگی دارد مانند نصیرپور معتقد است تجربه تدریس در مدرسه تابستانی تجربه‌ای جدید و جالب توجهی برایش بوده است. او که سابقه اجرا در برنامه‌های مختلف صدا و سیما را داراست ادامه می‌دهد: «در دوره‌های آموزش گویندگی شما با افرادی که سر کلاس نشسته‌اید تعامل رو در رو دارید و خب برای اولین بار بود که من به این صورت تدریس می‌کردم.»

در مدرسه تابستانی قرار است ويديوهای آموزشی شامل بازیگری تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان‌نویسی، قرآن و فیلمسازی در اختیار مخاطبان قرار گیرد که در مجموع حدود ۶۰ جلسه ویدیوی آموزشی در نظر گرفته شده که طی پنج هفته منتشر خواهد شد.

مدرسه تابستانی از روز شنبه آینده (هفتم تیرماه) آغاز خواهد شد و در هفته اول از روز شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۱۰ صبح کارگاه نمایش توسط مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان و از ساعت ۱۶ دوره گویندگی و اجرا توسط منصور ضابطیان تدریس خواهد شد.

علاقمندان برای حضور در مدرسه تابستانی و تماشای دوره‌ها کافی است به وب‌سایت مدرسه تابستانی به نشانی www.tabestani99.ir و یا صفحات مدرسه تابستانی در اینستاگرام، تلگرام و آپارات با شناسه tabestani99 مراجعه کنند.

تگ ها:
اشتراک‌گذاری:
۷۲

نظرات (۰)

نظر بدهید

آخرین مقالات