مدرسه تابستانی تهران

مدرسه‌ تابستانی تهران برای ناشنوایان

مدرسه‌ تابستانی تهران برای ناشنوایان

دوره‌های آموزشی هنری «مدرسه‌ی تابستانی تهران» به‌زودی همراه با زبان اشاره نیز منتشر می‌شود.

مجتبی دانشور، مدیرکل آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی شهرداری تهران در آغازین‌روز انتشار ویدئوهای کلاس‌های آموزش هنر ویژه‌ی نوجوانان، که به‌صورت رایگان و سراسری ارایه می‌شود، از ضبط با ترجمه زبان اشاره برای برخی از این دوره‌ها که مناسب شرایط نوجوانان و دیگر افراد ناشنوا و کم‌شنوا خبر داد.

او با تاکید بر این نکته که تامین محتوا برای اوقات فراغت، خصوصا در ایام شیوع کرونا، باید تمام نوجوانان را دربرگیرد، گفت: تاکنون اغلب امکانات و دوره‌های فرهنگی و هنری مجازی و حضوری، صرفا با نظر به نیازهای بخشی از جامعه تدارک دیده شده و متاسفانه افراد با نیازهای ویژه از این حقوق محروم مانده‌اند. درحالی‌که نگاه برنامه‌سازان دولتی و حتی بخش خصوصی باید برای تمام افراد جامعه با هر شرایط و نیازی تعریف شده باشد.

وی گفت: مدرسه‌ی تابستانی تهران شامل دوره‌های آموزش هنر برای نوجوانان است، و بدون نیاز به ثبت نام یا پرداخت هزینه، سعی کرده‌ایم که برای تمامی کسانی که صرفا به اینترنت دسترسی دارند (در هرکجای ایران و جهان که هستند) مفید باشد. با همین رویکرد، تعدادی از کلاس‌های این مدرسه مانند نویسندگی، طنز، انیمیشن،فیلم‌سازی با موبایل و مهارت‌های شهروندی با زبان اشاره درحال ضبط است که به‌زودی و به ترتیب در سایت و شبکه‌های اجتماعی این مدرسه منتشر خواهد شد.

دانشور با اشاره به همکاری متخصصانی از میان ناشنوایان و کم شنوایان در ترجمه‌ی این کلاس‌ها‌ به زبان اشاره، تاکید کرد: انتخاب عناوین و نیز شکل ارائه‌ی این بخش از مدرسه‌‌ی تابستانی تهران نیز با همفکری کارشناسان این حوزه صورت گرفته است.

ویدئوهای «مدرسه‌ی تابستانی تهران» به‌طور رایگان در آدرس www.tabestani99.com و همچنین شناسه‌ی @tabestani99 در پتلفرم‌هایی چون آپارات، اینستاگرام، و... در دسترس عموم قرار دارد.

تگ ها: ناشنوایان مدرسه تابستانی
اشتراک‌گذاری:
۳۱

نظرات (۰)

نظر بدهید

آخرین مقالات